SON DAKİKA
10 Kasım 2012 Cumartesi 13:48 FİRMALARIMIZI TANIYALIM

PERVARİ'DE HELİKOPTER DÜŞTÜ: 17 ŞEHİT

Pervari'de Helikopter Düştü: 17 Şehit

Siirt'in Pervari İlçesi'nde takviye amacıyla Jandarma Özel Harekat timini taşıyan İl Jandarma Komutanlığına ait bir Sikorsky S-70 helikopteri, bu sabah teknik sebepler sonucunda düştü. Helikopterdeki 17 asker şehit oldu.

Siirt'in Pervari İlçesi'nde takviye amacıyla Jandarma Özel Harekat timini taşıyan İl Jandarma Komutanlığına ait bir Sikorsky S-70 helikopteri, bu sabah teknik sebepler sonucunda düştü. Helikopterdeki 17 asker şehit oldu.
 
 
 

Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik (Kayseri),

- Eren Kızılgedik (Mersin),

- Uzman Çavuş Ömer Büyükköse (Kahramanmaraş),

- Uzman Çavuş Erdal Tekin (Adana),

- Uzman Çavuş Dinçer Ersoy (Tekirdağ),

- Onur Karasungur (Kayseri)

 
- Murat Yıldızhan (Diyarbakır),

- Üsteğmen Ersan Yenice ( Kırklareli),

- Yüzbaşı Anıl Barış Çetin (Manisa),

- Astsubay Kıdemli Çavuş ErkanYalçın (Bartın),

- Kürşat Güneş (Erzurum),

- Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi (Gümüşhane)"

- Uzman Çavuş Serdar Durmaz ( Eskişehir)

- Astsubay Çavuş Hakan Gemici ( Giresun
 
 
SEBEP: OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI
 
Yapılan açıklamalara göre Pervari'nin Hasantepe mevkiinde elverişsiz hava şartları sebebiyle kayaya çarpan askeri helikopter düştü.
 
ŞEHİTLERİN 14'Ü ÖZEL HAREKAT
 
Siirt Valisi Ahmet Aydın, Pervari ilçesindeki helikopter kazasında, 14'ü jandarma özel harekattan, 3'ü de helikopter personeli olmak üzere 17 şehit olduğunu bildirdi. Siirt Valisi ayrıca, askeri helikopterin elverişsiz hava şartlarından dolayı düştüğünü söyledi. Aydın, terörist saldırının söz konusu olmadığını açıkladı
 
 
 

İLK ATEŞ MANİSA'YA DÜŞTÜ

 

Siirt'in Pervari İlçesi'nin kırsal kesiminde bulunan birliklere asker sevkiyatı yapan ve Köprüçayı Köyü yakınlarında düşen İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı helikopterde şehit olan 17 Mehmetçik'ten ve pilotlardan biri olan Yüzbaşı Anıl Barış Çetin'in (31), Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

 

Çetin'in şehit olduğu haberi Turgutlu'yu yasa boğdu. Şehidin Cumhuriyet Mahallesi Karaca Sokak 37 nolu apartmanın üçüncü katındaki dairede yaşayan annesi Nevin ve babası Abdullah Çetin'e acı haber, Kaymakam Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Tarık Ercan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Levent Türker, Belediye Başkanı Serhat Orhan ve Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Sabri Taşcıoğlu tarafından verildi. Şehidin evinin bulunduğu sokak polis tarafından kordon altına alınırken, çok sayıda vatandaş ve bakanlıkların ilçe müdürleri evin önünde toplandı, apartmana Türk bayrağı asırlırken, bir ambulans da hazır olarak bekletildi.

 

UZMAN ÇAVUŞ YUSUF TÜFEKÇİ- Gümüşhane

 

Siirt'in Pervari İlçesi'nde düşen askeri helikopterde şehit olan 17 asker arasında bulunan Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi'nin acı haberi, Gümüşhane'nin Kürtün İlçesi Akçal Köyü'ne yaşayan ailesini yasa boğdu.

 

Jandarma Uzman Çavuş Tüfekçi'nin bir süre önce izin için memleketi Kürtün İlçesi Akçal Köyü'ne geldiği, bir hafta önce de görevine dönmek üzere ilçeden ayrıldığı belirtildi. Kenan - Asiye Tüfekçi çiftinin en büyük çocuğu olan 22 yaşındaki Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi'nin 3 de kardeşi bulunuyor. Acı haberle birlikte Tüfekçi ailesi gözyaşlarına boğuldu.

 

ASTSUBAY KIDEMLİ ÇAVUŞ ERKAN YALÇIN- BARTIN

 

Siirt'in Pervari İlçesi'nde siste düşen askeri hilekipoterde şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş 25 yaşındaki Erkan Yalçın'ın, Bartın'ın Ulus İlçesi'ndeki evine ateş düştü.

 

Ulus'un Kaldırım Mahallesi'nde evi bulunan Astsubay Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın'ın anne ve babasına acı haberi, Ulus Kaymakamı Ali Fuat Atik, Bartın İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, Ulus Belediye Başkanı Hüseyin Ulus, sağlık ekipleri eşliğinde verdi. Oğullarının şehit olduğu haberiyle yıkılan anne 50 yaşındaki Zeynep Yalçın ve baba 53 yaşındaki Ahmet Yalçın sinir krizi geçirdi. Yalçın çifti sağlık ekipleri tarafından Ulus Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

 

UZMAN ÇAVUŞ SERDAR DURMAZ- ESKİŞEHİR

 

Siirt Pervari'de düşen askeri helikopterde şehit düşen askerlerden birinin Eskişehirli Uzman Çavuş Serdar Durmaz olduğu öğrenildi.

 

Evli ve bir çocuk babası Durmaz'ın Batman'dan bir süre önce Siirt'e gittiği belirtildi. Durmaz'ın sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta ise şehit düşmeden kısa süre önce 10 Kasım için Atatürk'ün fotoğrafı, eşi ve çocuğuyla birlikte bir tankın üzerinde çektirdiği resimler ile sık sık operasyona çıktıkları öğrenilen helikopterin önünde çekilen bir resmini yayımladığı ortaya çıktı.

 

Eskişehirspor fanatiği de olan Şehit Durmaz'ın kişisel sayfasında Eskişehirspor'a sık sık yer verdiği görüldü.

 

UZMAN ÇAVUŞ DİNÇER ERSOY- TEKİRDAĞ

 

Tekirdağ Valiliği'nden yapılan açıklamada şehitlerden Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu açıklandı. Ersoy'un ilçede yaşayan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi.

 

Facebook'tan şehit isyanı

 

Şehit düşen Ersoy'un sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta paylaştığı bir fotoğrafta 'Yeter artık şehit vermek istemiyoruz' yazısı dikkat çekti. Ersoy'dan geriye ise kız arkadaşı ile çekindiği mutluluk pozları kaldı.

 

UZMAN ÇAVUŞ ERDAL TEKİN- Adana

 

Sikorsky S-70 helikopterinde şehitlerden birinin Adana'nın Feke ilçesinden Uzman Çavuş Erdal Tekin olduğu belirtildi.

 

ASTSUBAY ÇAVUŞ HAKAN GEMİCİ- GİRESUN

 

Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici'nin (24), 18 Ekim'de evlendiği öğrenildi.

 

Şehit Üstçavuş Gemici'nin Bozkurt Mahallesi'ndeki baba evine gelen askeri yetkililer, acı haberi şehidin annesi Fatma ve babası Kemal Gemici'ye verdi. Acı haberi alınca fenalaşan şehidin anne ve babasına sağlık ekipleri müdahale etti.

 

UZMAN ÇAVUŞ ÖMER BÜYÜKKÖSE- Kahramanmaraş

 

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ömer Büyükköse'nin 3 hafta sonra düğünün olduğu öğrenildi.

 

Karamanlı Mahallesi 19. Sokak'taki şehidin evine gelen askeri yetkililer, şehidin baba Süleyman Büyükköse'nin düğün hazırlıkları için Siirt'te olduğunu öğrendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER