SON DAKİKA
13 Ağustos 2012 Pazartesi 04:00 FİRMALARIMIZI TANIYALIM

SKANDALLARIN SEKRETERİ TEKRAR ATANDI....

SKANDALLARIN SEKRETERİ TEKRAR ATANDI....

Geçtiğimiz aylarda görevden alınan ve açtığı göreve iade davasını kazanan Eski Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Yıldırım'ın Bakanlıktan Ataması Yapıldı. İbrahim Yıldırım'ın önümüzdeki günlerde göreve başalaması bekleniyor.

İbrahim Yıldırım Türkiye tarihinde eşi görülmemiş bir olaya imza atarak, eşini yardımcılığına getirmiş ve kamuoyunda çok eleştirilmişti. Birçok ulusal gazeteyede manşet olan Yıldırım göreve geri dönüyor.
 
EŞİNİN MAAŞINI 2200 TL DEN 5000 BİN TL YE YÜKSELTMİŞTİ
 
Eşiyle birlikte İl Özel İdaresi’ni yönetecek olan Rabia Yıldırım’ın bu terfiyle maaşı da 2 bin 200 liradan 5 bin liraya yükselmişti. Isparta İl Özel İdaresi’nin yeni genel sekreter yardımcısı Rabia Yıldırım, görevine devam ederken, eşi Yıldırım'da bu hafta içinde görevinin başında olacak.
 
BAŞBAKANLIK ETİK KURULU NE DEMİŞTİ?

Adalet ilkesine zarar

Ancak çok geçmeden bu skandal atama Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kuruluna intikal etti. Kurul tarafından görevlendirilen raportör, söz konusu kadroya atanabilmek için görevde yükselme eğitimine katılmak ve ardından yapılacak sınavda başarılı olmanın gerektiğini belirterek Rabia Yıldırımın atanmasında bu sürecin devre dışı bırakıldığına dikkat çekti.

Tüm bu sürecin ardından konuya ilişkin kararını veren kurul, Rabia Yıldırımın atanma sürecinde izlenen yöntemin ilgili yönetmeliğin Kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve diğer personeli, kamu hizmetlerini belirlenen standartlara ve süreçlere uygun şekilde yürütürler, Kamu görevlileri; tüm eylem ve işlemlerinde yasallık, adalet, eşitlik ilkeleri doğrultusunda hareket ederler, Kamu görevlileri, kamu yönetimine güveni sağlayacak şekilde davranırlar ve görevin gerektirdiği itibar ve güvene layık olduklarını davranışlarıyla gösterirler. .. adalet ilkesine zarar veren davranışlarda bulunmaktan kaçınırlar, hükümlerini düzenleyen maddelerine aykırı davrandığına karar verdi.

 
BİZDE OLUŞUM GAZETESİ VE BOMBA 32 AİLESİ OLARAK AİLE ŞİRKETİ, PARDON ISPARTA İL  ÖZEL İDARESİNE HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ....
 
ISPARTA'NIN VE ISPARTA'LININ 24 SAAT KESİNTİSİZ ANLIK TEK HABER SİTESİ...
BOMBA 32'Yİ TAKİP EDİN HABERDEN ÖNCE SİZİN HABERİNİZ OLSUN...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER