SON DAKİKA
19 Şubat 2019 Salı 10:09 Isparta

28 İŞÇİ ALINACAK

28 İŞÇİ ALINACAK

28 İŞÇİ ALINACAK

İŞKUR İl Müdürlüğü ile Isparta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde 6 ay süreyle 28 kişilik ekli listede belirtilen yerlerde Toplum Yararına Program düzenlenecektir.

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

Programa katılmak isteyen kişilerinIsparta Çalışma ve  İş Kurumu  İl Müdürlüğüne18– 22Şubat 2019 tarihleri arasında bizzat gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden  başvuru yapmaları gerekmektedir.

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

a- Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

b- 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

c- Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

d- Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder.Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

e- Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

f- Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere; ADNKS’de aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Pril

19 Şubat 2019 Salı 16:03

akp teşkilatından 28 kişi daha iş sahibi olacak. işkur sembolik bir yer işe yerleştirme işlemleri akp il binasında gerçekleşiyor.

TYP

19 Şubat 2019 Salı 14:04

BENDE ŞİMDİYE KADAR BÜTÜN TYP LERE BAŞVURU YAPTIM.BIRAKIN KURADA İSMİMİN ÇIKMASINI KURAYA ADIMI YAZIP KOYMAMIŞLAR BİLE LİSTE DE ADIM BİLE GEÇMEMİŞ.TYP LERE BAŞVURU YAPANLAR DA SEVİNİP ÜMİTLENİYOR KURA DA ADIMIZ ÇIKACAK DİYE.

OMG

19 Şubat 2019 Salı 13:00

Isparta zafer mahalesinde bir evde tup bomba gibi patladi saat 12:30 gibi biz okuldan gelirken herkes burda gelin haber yapin kosunnn admin

melo

19 Şubat 2019 Salı 12:31

sarı kart

Eflatun

19 Şubat 2019 Salı 11:11

Bu sene her typ’ye başvurdum ne hikmetse yedekte bile çıkmadım hiçbirinde nasıl iş anlamadım neyse A Haberi İzliyimde azcık keyfim yerinde gelsin nasıl olsa ülke güllük gülistanlık

reklamın böylesi

19 Şubat 2019 Salı 10:35

reklama bak beee:)

DİĞER HABERLER