SON DAKİKA
26 Temmuz 2021 Pazartesi 18:49 Isparta

AŞILAMA SON HIZ SÜRÜYOR

Aşılama son hız sürüyor

Aşılama son hız sürüyor

Isparta İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından aşılama hizmetlerinin daha etkin verilmesi için Isparta il merkezinde sağlık kuruluşlarının yanı sıra oluşturulan 3 mobil  aşı merkezi ile aşı sırası gelen vatandaşlara randevu almadan aşılama hizmeti verilmeye devam ediliyor.

Valilik önündeki aşı çadırındaki bayram sonrası yoğunluk dikkat çekti. Ülke genelinde artan aşılama oranıyla birlikte Isparta’da da aşıya ilgi gün geçtikçe artıyor. Kimi ilk dozunu kimi ise pekiştirme dozunu olan vatandaşlar verilen hizmetten memnun olduklarını dile getirerek salgının bir an önce bitmesi için herkesi aşı olmaya davet ettiler.

Mobil aşı istasyonunu ziyaret eden Vali Ömer Seymenoğlu da sağlık çalışanlarına kolaylıklar dileyerek aşı olan vatandaşlara aşı olarak salgınla mücadeleye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Vali Seymenoğlu son haftalarda ülke genelinde artan vaka sayılarını en aza indirmede aşı olmanın önemine dikkat çekerek aşı sırası gelen tüm vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Isparta’da ki son aşılama bilgilerini paylaşan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya Isparta’da günlük 5 ila 7 Bin kişi arasında aşılama yaptıklarını söyleyerek sırası gelen her vatandaşı aşı olmaya davet etti. Dr. Karakaya “Isparta Sağlık Müdürlüğü olarak tüm kamu ve özel hastaneler ile aile hekimlikleri ve 3 mobil istasyonumuz olan Valilik meydanında IYAŞ AVM, Belediye binasında ve ilçelerimizde aşılarımızı randevusuz olarak vatandaşlarımıza uygulamaktayız. Halkımız şu anda da gördüğünüz gibi aşıya yoğun bir ilgi göstermekte. Biz bu ilginin gün geçerek artmasını beklemekteyiz. Aşıyla beraber bu pandemi sürecini  çok iyi bir şekilde atlatacağız. Şuan Isparta’da günlük 5 bin ile 7 bin arasında aşı yapmaktayız. İl genelinde %69 aşılama oranımız var. Hedef nüfusumuz olan 348 bin kişiden 240 bine yakın vatandaşımızı aşıladık. Aşı hakkı olan vatandaşlarımız bir an önce en yakın sağlık kuruluşuna başvurarak aşılarını yaparlarsa hem bizleri hem kendilerini çok mutlu edecekler” dedi.

Isparta’da başta kamu ve özel hastaneleri, aile hekimlikleri ile Valilik önü, Belediye Binası ve IYAŞ AVM içerisindeki mobil istasyonlarda vatandaşlar aşılarını olabiliyorlar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Muhalif

28 Temmuz 2021 Çarşamba 09:47

Bundan önceki olunan aşılarda ve ilaçlarda onam formu imzalatiliyormuydu tabiki hayır çünkü onlar ruhsatliydi. Şimdi insanlara dayatılan ne olduğu belirsiz aşıdan önce neden onam alıyorlar hiç düşündünüzmü çünkü ruhsatı yok kimse sorumluluk almıyor.

Abrakadabra

27 Temmuz 2021 Salı 17:31

Aşıların zehire dönüşecegini ileride insanları öldüreceğini düşünenler Sindirella masalındaki sihirlere de inanıyordur. Bilim bilen araştıran insan bunlara inanmaz

Jsss

27 Temmuz 2021 Salı 12:30

Önümüzdeki yıllarda aşı olanlar bir bir ölünce görürüm zaten siyonist üst akıl dünya nüfusunu düşürmeliyiz diyordu belkide aşılar zehire dönüşecek yaşayıp görelim

SUS ARTIK ZEKİ

27 Temmuz 2021 Salı 09:41

Aşıdegilsilah hani nerede çıkar göster be. Anca laf bi siz mi biliyorsunuz,bizim çevremizde neden hiç çıkmıyor bi size mi söylüyorlar. Mehmet Ceyhan gerekli cevabı verdi burası tuvalet duvarı değil sızın kirli fikirlerinizi yazacağınız.

Aşıdeğilsilah

27 Temmuz 2021 Salı 07:43

Aşıdan felç olanlar ağır rahatsızlıklar yaşayıp ölenler var neden ****yorsun bunu medyaa?

Ispartalı

26 Temmuz 2021 Pazartesi 22:46

Yasaklar geç olmadan gelsin

Daha da çok

26 Temmuz 2021 Pazartesi 22:30

Çok şükür gereksiz insanların laflarına inanıp yanlış yola girmemiş güzel güzel aşılarını oluyorlar. Bu sayıların 2 3 5 katına çıkması dileğiyle.

EBU ALBOMBA

26 Temmuz 2021 Pazartesi 19:30

BİZ AFGAN BİZ AŞI İSTEMEK BİZE AŞI YAPMAK ERDOGAN

DİĞER HABERLER