SON DAKİKA
09 Temmuz 2020 Perşembe 20:38 Isparta

AYARSIZ KARARLAR ITKM’Yİ SÜRÜNCEMEDE BIRAKTI

AYARSIZ KARARLAR ITKM’Yİ SÜRÜNCEMEDE BIRAKTI

AYARSIZ KARARLAR ITKM’Yİ SÜRÜNCEMEDE BIRAKTI

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ITKM’nin Isparta şehri için 22 yıldır tamamlanamayan bir kangren haline geldiğini belirterek; “Maalesef ki, burası için alınan ayarsız kararlar yüzünden bugünlere kadar sürüncemede kaldı” dedi.

Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatının yapılarak tamamlanması noktasındaki çalışma ve girişimler sürüyor. Bu konuda ITKM inşaatı ile yakından ilgilenen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal bugün üçüncü defa Isparta’ya gelerek saat 16.00’da ITKM yerleşkesinde gerçekleştirilen toplantıya katıldı ve hem ITKM’nin son halini yerinde gördü hem de ITKM konusunda Başkan Başdeğirmen’den bilgi aldı.

BAŞDEĞİRMEN; “BURASI

22 YILDIR BİTİRİLEMEDİ”

Yapılan toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ITKM’nin öncesini ve bugünlere nasıl gelindiğini anlattı. ITKM’nin bulunduğu yerinde geçmiş yıllarda halk pazarı kurulduğunu ifade eden Başkan Başdeğirmen; “Daha sonra buraya modern bir yapı için çalışmalara başlandı. Fakat, ardından gelen ayarsız kararlar ve yapılar, mahkeme süreçleri derken burası 22 yıldır bitirilemedi. Isparta halkı burası için ‘bıktık usandık artık’ ‘yılan hikayesine döndü’ sözleriyle tepkilerini dile getirmeye başladı.

“ŞİMDİ VERİLEN SÖZLERİN

TUTULMA ZAMANI”

Ancak, biz göreve geldikten sonra buranın mutlaka bitirilmesi gerektiği noktasına çalışmalara başladık. İlk olarak geçtiğimiz Ocak ayında TMSF Başkanımız sayın Muhiddin Gülal beyi ilimize getirdik ve burası ile ilgili sözleşmemizi imzaladık. Fakat, kış çetin geçti ve inşaat çalışmalarına başlanamadı. Ardından, tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen Koronavirüs pandemisi başladı. Dolayısıyla bir gecikme oldu. Şimdi ise iş zamanı ve verdiğimiz sözleri yerine getirme zamanı diyoruz ve pandemiye rağmen gerekli tedbirleri alarak burada inşaat çalışmalarını başlattık. Burası öyle basit bir yapı değil. 52 bin metrekare alan üzerine kurulu 161 bin metrekarelik kapalı alanı bulunan devasa bir yapı. Burayı boyamaya kalksanız sadece boyamak 6 ay sürer. Ancak, biz olabildiğince çok işçiyle bu işi bitireceğiz. 125 işçi ile çalışmaları başlattık. Allah’ın izniyle Muhiddin Başkanımızla birlikte burayı bitireceğiz. Bu konuda her türlü desteği veren ve bizi yalnız bırakmayan Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Kendileri bu programa geleceklerdi. Ancak, TBMM’deki yasa görüşmeleri nedeniyle gelemediler.

“CAMİYİ TAMAMLADIK İBADETE AÇTIK,

ŞİMDİ SIRA KÜLTÜR MERKEZİNDE”

Biz görevi gelir gelmez buranın inşaatına Cami bölümünden başladık ve orayı geçen yıl bitirerek camimizi ibadete açtık. Şimdi ise, Muhiddin Başkanıma rica ettim burada inşaatı Kültür Merkezinden başlaması için. Kendileri beni kırmadılar sağolsunlar. Şimdi kısa zamanda buradaki Kültür Merkezi bitirilecek. Bilindiği gibi, buradaki Kültür Merkezi 7500 metrekare büyüklüğünde. İçinde 2 Konferans Salonu, 2 Tiyatro ve Opera Salonu ve 4 Cep Sineması var. Kültür Merkezinin tamamı Belediyemize ait. Allah’ın izniyle bir yıl içinde yani 2021 yılının Ağustos ayına kadar burayı bitireceğiz” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Vatandaş

11 Temmuz 2020 Cumartesi 09:09

O değilde alkış yapanların maskelerini nasıl taktıkları gözüme çarptı birden ...çok yazık

VATANDAŞIN BİRİ

11 Temmuz 2020 Cumartesi 00:52

yazık buraya dökülen parayla kaç okul kaç evsize ev yapılırdı kimse buraya gitmez sapa yerde ben gitmem o kadar uzak yerde işim ne tuhafiyeciler sitesi belediye işhanı gibi ön cepheler iş görür gersi boş boş kalır görün bakın yazık o kadar arazi işgal edildi ve işe yaramayacak bir yer oraya okul yapsaydınızda hayırınız olaydı fetocülere peşkeş çekeceginize

sözünün eri başkan

10 Temmuz 2020 Cuma 17:45

başkanımız sözünün eri ıtkm yeni otogar projelerini söz verdi söz verdim dedi milli iradeyi yok saymadı

Rıdvan AYAZ

10 Temmuz 2020 Cuma 11:18

Allah yar ve yardımcın olsun inşallah Başkanım burayı bitirip hizmete açmak size nasip olsun inşallah

Yılı anlamadık

10 Temmuz 2020 Cuma 00:14

Açılış yılı yanlış yazılmış 2031 ama 2032 olsa daha iyi olur 20.03.2032 cumartesi saat 15.00 olabilir

DİĞER HABERLER