SON DAKİKA
09 Ekim 2019 Çarşamba 14:43 Isparta

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN OLAY YERİNDE

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN OLAY YERİNDE

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN OLAY YERİNDE

ISPARTA'da C.E., pompalı tüfekle pencereden ateş açıp, 3 yaşındaki oğluyla birlikte kendisini eve kilitledi. Adrese Özel Harekat polisleri sevk edilirken, C.E. yaklaşık 2 saatlik ikna çabasının ardından eylemine son verip tüfeği polise teslim etti. Baygınlık geçiren C.E., hastaneye götürüldü.

Olay, saat 13.30 sıralarında Bağlar Mahallesi 2702 Sokak'ta meydana geldi. 2 katlı evin birinci katında oturan C.E., henüz bilinmeyen nedenle evinin penceresini açıp, pompalı tüfekle havaya ateş etti. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kapıyı kilitleyip kimseye yanıt vermeyen C.E.'nin yanında, oğlu Ç.E.'nin de bulunduğun belirlendi. Çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken, olay yerine Özel Harekat timi geldi.

Polis bir süre C.E.'yi kapıyı açması için ikna etmeye çalıştı. Kapıyı açmaya yanaşmayan C.E., yakınlarıyla telefon görüşmesi yapmayı kabul etti. Bir süre sonra olay yerine Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'de geldi. Başdeğirmen'in de katıldığı yaklaşık 2 saat süren görüşmelerin ardından C.E. kucağında oğlu, elinde de pompalı tüfekle kapı önüne çıktı. Oğlunu ve tüfeğini polise teslim eden C.E., baygınlık geçirdi. Hazır bekleyen sağlık ekiplerinin müdahale ettiği C.E., hastaneye götürülerek tedaviye alındı. C.E.'nin oğlu ise çaresizce dışarıda bekleyen annesi Ç.E.'ye teslim edildi.

Olay yerine gelen Isparta Belediye Başkanı AK Parti'li Şükrü Başdeğirmen, çocuğu bir süre kucağına alıp sevdikten sonra anneyle görüştü ve aileye her türlü destekte bulunulacağını aktardı.

C.E.'nin olayı gerçekleştirme nedeni, ifadesinin ardından netlik kazanacak.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandaş

09 Ekim 2019 Çarşamba 18:56

Başkan dediğin böyle olur, özel halk otobüslerini savunur, rehine kurtarır, bundan sonra herkes sokağını kendisi temizlesin, self servis asfaltını kendisi döksün. herşeyi belediyeden ve başkandan beklememek lazım.

Mahmut

09 Ekim 2019 Çarşamba 14:56

Padişahım çok yaşa

DİĞER HABERLER