SON DAKİKA
31 Temmuz 2020 Cuma 14:19 Isparta

BAŞKANDAN BAYRAM MESAJI

BAŞKANDAN BAYRAM MESAJI

BAŞKANDAN BAYRAM MESAJI

ISPARTA BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’İN KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA YAYIMLADIĞI MESAJIDIR

Bayramlar dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, aynı zamanda toplumda birlik ve beraberlik şuurunun şekillendiği müstesna günlerdir.

Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan Kurbanın ve Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz.

Bayramlar kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bayramları, barış, kardeşlik ve sevinç günleri olarak anlatıyor. Komşusu açken tok yatamayan, insanların en hayırlısı olarak, insanlara faydalı olanı gösteren, kusurları affetmeyi, güzellikleri övmeyi tavsiye eden bir inancın mensupları için bayramlar önemli fırsatlardır.

Kurban Bayramının gönüllere ferahlık, hanelere mutluluk getirmesi temennisiyle, araçlarıyla yola çıkanlardan dikkatli olmalarını, trafik işaret ve işaretçilerine riayet etmelerini, emniyet kemelerini takmalarını, trafik kurallarına harfiyen uymaları ricasında bulunuyorum.

Korona Virüsü salgını dolayısıyla bu yılki Kurban Bayramımızı daha dikkatli kutlamamız gerekmekle birlikte, maske, mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere yapılan uyarılara harfiyen uyulmasını vatandaşlarımızdan bekliyoruz.

Yarınlarımızı daha güzel, sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirebilmek adına lütfen bu bayram daha dikkatli olalım, sevdiklerimizi tehlikeye atmayalım.

Yüreklere acı salmamak, bayram sevincimize gölge düşürmemek için hep birlikte lütfen daha dikkatli, daha sorumlu davranalım.

Rabbimizin müjdesi olan Kurban Bayramı’nın rahmet ve bereketinin sıkıntılarımızdan kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bayramımızın, belediye çalışanlarımıza, hemşehrilerime, ülkemizle birlikte tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandaş.,,,,

01 Ağustos 2020 Cumartesi 10:49

hayat sana güzel ekmeğimizle oynadın allah sana nasip etsin . vebali üstüne olsun haram olsun. dört kolluya bindiğin günde yazacağım . ne mutlu sana

Musa

01 Ağustos 2020 Cumartesi 02:05

Mahalleler çöp kokusundan geçilmiyor sayende bide Audi hediye ettiler diye reklam yapıyodun boşbeleş

Ispartalı

31 Temmuz 2020 Cuma 23:45

Mezarlıklara gitde bi bak su yok. Burdan konuşma ile olmuyo şükrü efendi kabirlerimiE su dökemedik yazık ısparata belediyesi bu hallere hiç düşmemişti yazık. Biyazıkda biE sana oy verdik. Keşke keşke ama geçti.

Gerçek

31 Temmuz 2020 Cuma 23:33

Başkan laf yapana kadar çöpleri aldirsan her taraf işkembe kokuyor , biraz toz kireçle etrafini halletseler çol mu oluruz

R dereli

31 Temmuz 2020 Cuma 23:28

Sayın başkan randevülerinide mesafe koydunuz galiba

Sabit Türkmen

31 Temmuz 2020 Cuma 21:21

Vatan mahallesi, Ayazmana,Sav ,Davraz kokudan durulmuyor. Bu kokuyu önlemediğiniz sürece size kırgınız. Geçen sene bu vakitler Ayazmana da mescit çıkışı bana söz verdiniz kokuyu önleyeceğiz diye. Pencere açamıyoruz. Sana küstük. Oy da vermeyeceğiz,barılmayacağız. İnsan insana her zaman muhtaçtır. İstasyon mahallesinde zengin,hatırlı kişilerin oturduğu yerde bu koku olabilir mi?

Vatandaş

31 Temmuz 2020 Cuma 19:35

Sanada afiyet olsun yediğin zopa için

Müstehaktır

31 Temmuz 2020 Cuma 19:34

Sen napıyon bayramda iyi oturtmuşlar burnunun üstüne

Ali Riza

31 Temmuz 2020 Cuma 19:04

Başkanım koku?

Vatandaş

31 Temmuz 2020 Cuma 14:24

Korona de Otobüsleri ücretsiz yap, çok cahilce. Hiç mi uyaranınız yok, hiç mi düşünemiyorsunuz? Bu bayram sokağa çıkmak bile riskliyken siz dışarıya çıkmayı teşvik ediyorsunuz.

DİĞER HABERLER