SON DAKİKA
01 Temmuz 2020 Çarşamba 02:47 Isparta

BUGÜNDEN İTİBAREN HAYATMIZDA NELER DEĞİŞECEK?

BUGÜNDEN İTİBAREN HAYATMIZDA NELER DEĞİŞECEK?

BUGÜNDEN İTİBAREN HAYATMIZDA NELER DEĞİŞECEK?

1 Temmuz'dan itibaren Türkiye corona virüste yeni normalleşme dönemine geçiyor. Bu kapsamda iş yerleri, internet kafeler, düğün salonları gibi yerlerde yapılan hazırlıklar tamamlandı. Tüm dünyayı saran corona virüs salgını ile mücadele kapsamında 11 Mayıs'tan itibaren kapalı olan internet kafeler ve elektronik oyun yerleri, İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, koronavirüs tedbirlerinin alınması şartıyla 1 Temmuz'da faaliyetlerine başlayacak. Düğün salonları da tedbirlerini aldı. İşte detaylar...

Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle bir süredir kapalı olan düğün salonları, internet kafeler ve oyun salonları normalleşme süreci kapsamında 1 Temmuz itibariyle yeniden hizmete açılacak olmaları nedeniyle son hazırlıklarını sürdürüyor. Bahçelievler Belediyesi ekipleri de düğün salonları ve kafelerdeki durumu yerinde inceledi. Ekipler alanlarda masa ve sandalye dizilimi, sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığına, vatandaşlar için önlemlerin alınıp alınmadığına baktı. İşletme sahiplerine uyarılarda bulunulurken bilgilendirici broşürlere dikkat edildi.

İşletme sahipleri mekanların girişinde ateş ölçümü yaparak dezenfektan ve maske verilmesinin ardından vatandaşların alanlara alınacağını belirtirken mekanlarındaki son hazırlıkları neredeyse tamamladıklarını belirtti. Düğün salonlarında masalardaki sandalye sayılarının azaltıldığı masalara kolonya koyulması dikkat çekerken ekipler, düğünlerde sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğini belirtti.

"KAPI GİRİŞLERİNDE ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILMASI GEREKİYOR"

Düğün salonlarındaki çalışmaları inceleyen ve vatandaşlar İçin alanlarda tedbirlere dikkatle uyulması gerektiğini belirten Bahçelievler Belediyesi'nde görev yapan Pelin Tekin, "Öncelikle mümkün olduğunca açık alanlarda düğün yapılması öneriliyor ancak mekan kısıtlaması ve ticari faaliyetler göz önünde bulundurulduğunda düğün salonları çoğunlukla kapalı mekanlarda var. İşletme sahiplerinin belirli kurallara uyması gerekiyor sonra her bilinçli vatandaşın yapması gerektiğini gibi maskemizi ve dezenfektanımızı bulundurarak düğün organizasyonlarına katılacağız. Kapı girişlerinde ateş ölçümü yapılması gerekiyor, bununla ilgili gerekli çalışmalar zaten yapılmış. Düğün anında takı merasimi yapılmayacak, oyun ya da halay gibi gösteriler de yapılamayacak. Bu konularda biz uyarılarımızı yapıyoruz. Düğün esnasında bu tarz şikayetlerle karşılaşıldığında gerekli işlemler yapılacaktır" dedi.

"BÜTÜN TEDBİRLERİMİZ ALINMIŞTIR"

Açılış öncesi vatandaşların sağlığı için tüm önlemlerin alındığını ifade eden internet kafe çalışanı Gülnara Aliyeva, "1 Temmuz'u çoktandır bekliyorduk, tam hazırız. Sosyal mesafe kuralına uyacağız, kapıda dezenfaktanlar kullanıyor ateş ölçümleri yapılıyor.

Müşteri kapıdan içeri girdiğinde zaten ateşi ölçülecek. Bütün tedbirlerimiz alınmıştır. Maskesiz zaten içeri alınmayacak. Her müşteri kalkıp gittikten sonra klavyeler, fareler, kulaklıklar masalar dezenfektan ile temizlenecek" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Aysem

01 Temmuz 2020 Çarşamba 13:02

Nikah yapın paranız da cebinizde kalsın. Gösterişe gerek yok.

saçma uygulama

01 Temmuz 2020 Çarşamba 12:32

çocuğumu asla intenet playstation kafeye göndermem. onca insan saatlerce kapalı ortamda kalmasıda devletin nasıl bir mantığı var anlamış değilim. otur kollarla oyun oyna sonra kalk diğeri gelsin. temizliğe dikkat edilceğini hiç zannetmiyorum. bir gün olur ikinci gün boşverirler kesin.

mahalle sakini

01 Temmuz 2020 Çarşamba 08:26

maşşallah modapark sabahdan başladı yemek pişirmeye nerde kaldı önlem.dayamış iktidara sırtını dokunan yok.bir sözümde bomba 32 ye neden yayınlamıyorsunuz atılan yorumları bumu habercilik yazık

DİĞER HABERLER