qweqweqwe
SON DAKİKA
24 Ocak 2020 Cuma 11:01 Isparta

DEVLET YÖNETİCİLERİ VATANDAŞIN AYAĞINA GİTTİ

DEVLET YÖNETİCİLERİ VATANDAŞIN AYAĞINA GİTTİ

DEVLET YÖNETİCİLERİ VATANDAŞIN AYAĞINA GİTTİ

Köy ziyaretlerine devam eden Vali Ömer Seymenoğlu bu kapsamda merkeze bağlı Büyükgökçeli Köyünde vatandaşlarla bir araya geldi. Köy sosyal tesislerinde vatandaşların da yoğun katılım gösterdiği ziyarete kurum amirleri de katıldı.

Vali Seymenoğlu İl genelinde görev yapan 400 muhtar ile sık sık görüştüklerini belirterek, “Muhtarlarımız bizlerle veya daire müdürleriyle görüşerek köyünüzün talep ve ihtiyaçlarını ulaştırıyorlar. Bizler de gerek Köylere Hizmet Götürme Birliği üzerinden KÖYDES projesi yaparak gerekse İl Özel İdaresi'nin bütçesi üzerinden acil ihtiyaç olan yatırımları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Seymenoğlu “Yaşlı veya  devletin hizmetlerine ulaşmada sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız varsa onları yalnız bırakmamamız lazım. Sahipsiz, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara el birliği ile yardım edelim ve  onların sıkıntılarını giderelim” dedi.

Vali Seymenoğlu’nun vatandaşlara diğer bir uyarısı ise olası bir doğal afette hak kaybına uğramamaları adına tarım sigortası yaptırmaları konusunda oldu. Vali Seymenoğlu; “Topraklarınızın ve arazilerinizin mülkiyetiyeti sizin üzerinize ise mutlaka sigorta yaptırın. Olası bir doğal afetle karşılaşırsanız tespitini yaptırıp sigorta şirketlerinden o yılki maliyetinizi kurtaracak ödemelerinizi alabilirsiniz” dedi.

Tarım arazilerine zarar veren yaban hayvanları ile ilgili gelen şikayet üzerine konuşan Vali Seymenoğlu, vatandaşların kendi bahçelerinde ruhsatlı av tüfeği ve avcı belgesi ile millete zarar vermeden domuzu rahatlıkla avlayabileceklerini belirterek,  kaymakamlıklarının sürek avını desteklediğini belirtti.

Büyükgökçeli köyünde vatandaşların talep ve önerilerini de dinleyen Vali  Seymenoğlu iletilen taleplerin çözümü konusunda ilgili kurumların çalışma yapması talimatı verdi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hasanh

24 Ocak 2020 Cuma 16:21

Akkent mahallesine bütün siyasiler sosyal alan sözü verdi ama kimse tutmadı daha şehrin işi bitmedi köyleremi gidilecek .yazıda ne deniliyor sosyal alanda buluşulmuş akkent mahallesinin sosyal alanı yok belki üc beş bin kişi kalıyor ama

Memet

24 Ocak 2020 Cuma 12:11

Allah razı olsunlar ama yapılacak her işin ucu siyasete dayandığı için insan üzülüyor. Sütçüler in belence köyü menteşe mah. Bilgiç efendi 18 yıldır her gelişinde söz verir türkcel baz istasyonu için ama alınan not daha köyden çıkmadan atıldığı için yerine getirilmez. Sağolsun valimiz geziyor. Ama her işimize siyaset bulaşmış

DİĞER HABERLER