SON DAKİKA
07 Temmuz 2020 Salı 11:49 Isparta

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN 81 İL VALİLİĞİNE KORONAVİRÜS TALİMATI

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN 81 İL VALİLİĞİNE KORONAVİRÜS TALİMATI

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN 81 İL VALİLİĞİNE KORONAVİRÜS TALİMATI

Son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge gönderdi. Genelgede, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürülmesi sağlandığı ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde yarın valilerin yönetimi ve koordinasyonunda ‘Kovid-19 Tedbirleri Denetimi’ yapılacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 81 il Valiliğine gönderilen "Kovid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler" konulu genelgeyle kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemlerin ayrı ayrı belirlendiği, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürülmesinin sağlandığı ifade edildi.

Açıklamada, kontrollü sosyal hayat döneminde Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli denetlenmesi amacıyla 81 il Valiliğinin talimatlandırıldığı belirtildi.

Daha önce genelgelerle her bir iş yeri/faaliyet alanı için alınması gereken önlemlerin belirlendiği hatırlatılan açıklamada, "Bu kapsamda ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parkların; valiler yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde  8 Temmuz 2020 Çarşamba günü denetimleri gerçekleştirilecek." ifadeleri kullanıldı.

FİZİKİ MESAFEYE DİKKAT EDİLECEK

Açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce başta şehir içi ya da şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların toplu olarak bulunduğu/bulunabileceği halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kuralların denetimine yönelik gerekli planlama ve hazırlıkların yapılacağı kaydedildi.

Denetim ekiplerinin, her bir iş kolu ya da mekanın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde düzenleneceği belirtildi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

.....

07 Temmuz 2020 Salı 22:17

Birbirimizi mi kandırıyoruz....denetim habersiz yapılır....herkes kurallara uysa idi şimdiye Corona bitmişti..Yunanistan bile 3500 vaka ile olayı kapattı...biz ise Çin i bile geçtik...

Oğuzhan

07 Temmuz 2020 Salı 16:45

Ulan ne bir gunu yapilacak denetim her iki gunr bir denetim yapiliyor bu kadar geri kafali indan olmaz ya benim is yerime iki gune bir yapiliyr denetim

Mehmet

07 Temmuz 2020 Salı 14:48

Denetimler Bir gün mü sadece 8 Temmuzda sonra 9-10-11...temmuz ağıstos eylül ....

3232

07 Temmuz 2020 Salı 13:14

yurttaş denetlenecek olan fabrika işcilerin yoğun oldugu yerlere bile önceden haber veriliyor denetlemeye gelecegiz diye o gün tüm önlemler alınıyor ve sonrasında yine biliniği gibi devam.

Yurttaş

07 Temmuz 2020 Salı 12:31

Denetim tarihi neden açıklanıyor ? Habersiz denetim yapılsa daha iyi olmaz mı ?

DİĞER HABERLER