SON DAKİKA
26 Ekim 2020 Pazartesi 14:34 Isparta

İLAYDA KILINÇ PARTİDEN İHRAÇ EDİLİYOR

İLAYDA KILINÇ PARTİDEN İHRAÇ EDİLİYOR

İLAYDA KILINÇ PARTİDEN İHRAÇ EDİLİYOR

CHP'nin Isparta İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç'ın Fenerbahçe-Trabzonspor derbisi öncesi Twitter hesabından yaptığı, Trabzon ve Trabzonsporlulara yönelik hakaret içeren paylaşımı büyük tepki topladı. Kılınç, paylaşımını kaldırarak özür videosu yayınlarken, CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, İlayda Kılınç'ın partiden kesin ihracına yönelik sürecin bugün başlayacağını söyledi.

CHP Isparta İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç, dün akşam oynanan Fenerbahçe- Trabzonspor derbisi öncesi Twitter'daki 'ilaydaakilinc' adlı hesabından, Trabzon ve Trabzonsporlulara yönelik ağır hakaret içeren paylaşım paylaştı. Kılınç'ın tribünde açılan 'Trabzon şehri yer yüzünden silinsin' yazılı fotoğrafı paylaşarak, 'Yıkılsın Trabzon, enkazını göreyim. Sana şehir diyenin...' şeklinde ifadeler kullandı.

İlayda Kılınç'ın paylaşımı kısa sürede çok sayıda tepki aldı. Bunun üzerine İlayda Kılınç, paylaşımını kaldırdı.

ÖZÜR VİDEOSU YAYINLADI

İlayda Kılınç, büyüyen tepkiler üzerine yine Twitter hesabından özür videosu yayınladı. Özür videosunda, "Tüm Trabzon halkından Trabzonspor camiasından ve Trabzon sevenlerinden çok çok özür diliyorum" diyen Kılınç, "Yapmış olduğum paylaşımın Cumhuriyet Halk Partisi ile hiçbir alakası yoktur. Tamamen benimle alakalıdır. Sorumluluk da sadece ve sadece bana aittir. Taraftarlık duygumun bastırılmasında kendime hakim olamayıp yapmamam gereken bir paylaşım yaptım. Bu paylaşımımdan dolayı gerçekten çok pişmanım. Ve bu pişmanlığımı da tüm kamuoyuna bildirmek isterim. Tüm Trabzon halkından Trabzonspor camiasından ve Trabzon sevenlerinden çok çok özür diliyorum. Bir daha da böyle bir paylaşımın söz konusu olamayacağı konusunda, yaşanmayacağı konusunda söz veriyorum" dedi.

BAŞKAN HALICI: KESİN İHRAÇ EDİYORUZ

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ise, "İlayda Kılınç isimli kişinin Trabzon ile ilgili yaptığı paylaşımın partimizle yakından uzaktan alakası yoktur. Kendisi hakkında disiplin soruşturması başlatılacaktır. Bugün saat 15.00'te parti disiplin kurulumuz bu gündem maddesiyle toplanacaktır. Kesin ihraç talebiyle disiplin kurulumuza sevk edilecek. CHP Isparta İl Başkanlığı olarak kabul edilemez bu üsluba ilişkin herkesten özür diliyoruz" dedi.

TRABZON MİLLETVEKİLİ, ISPARTA İL BAŞKANINI ARADI

CHP Isparta Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç’ın, Trabzon ve Trabzonsporla ilgili Twitter hesabından yaptığı tepki çeken paylaşımla igili CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Isparta İl Başkanı'nı aradığını duyurdu. Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Isparta İl Gençlik Kolları üyesi bir gencin fanatizm psikolojisiyle sosyal medya üzerinden yaptığı talihsiz ve bir o kadar da seviyesiz paylaşımı için Isparta İl Başkanı'mızı aradım. İl başkanımız kabul edilemez bulduğu ifadelerden dolayı üzüntülerini ve özürlerini iletti ve ilgili hakkında ihraç istemiyle disiplin işlemlerini başlatacaklarını söyledi” dedi.

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU’DAN TEPKİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu da sosyal medya hesabından, CHP Genel Merkezi'ne uyararak, "İtler istiyor diye aslanlar ölmez. Trabzon da Türkiye’dir yıkılmaz! Edep makamını es geçen bu ‘tür’ için bir şeyler yapılmalı! Ey @herkesicinCHP başkan yardımcısı makamı verdiğiniz şu şeylerinize bir ayar verin. O pis holigan ağzı ile Trabzon’u lekelerim sanmasın" paylaşımını yaptı.

‘TRABZON  TÜRKİYE’NİN ÇİMENTOSUDUR’

Kılınç'ın paylaşımına Trabzonlular da tepki gösterip, durumu kınadıklarını söylediler.

Trabzonlu Gençler Taraftar Grubu Başkanı Mehmet Fındıkçı, yapılan paylaşımın çok talihsiz olduğunu, özellikle bir anne adayı tarafından yapılmasının kendilerini çok üzdüğünü belirterek, “Talihsiz bir açıklama. Biz birçok deplasmanlara gidiyoruz, dostluk yemekleri yiyoruz. Ama iş başka konulara gelince herkes bize sırtını dönüyor ve küfrediyor. Trabzon şehri Türkiye’nin çimentosudur. Bu şehre insan aç gelse tok döner. Öyle bir şehrimiz var. O arkadaş konuşuyorken önce Trabzon’u bilecek, sonra konuşacak. Trabzon’u ağzına alırken herkes haddini bilecek. Trabzon vatanını, milletini seven bir şehirdir. Bizim Fenerbahçe ile bir husumetimiz var ama hiçbir zaman ‘yansın Kadıköy, yok olsun’ demedik. Sonuçta insanız, bu bir maç. Yenmek, yenilmek, berabere kalmak var. Bir maç var diye özellikle anne adayı bir kadının Trabzon halkı için bunları söylemesi bizi çok üzdü. Kendisi özür dilemiş ama bir şeyi bilinçli dedikten sonra özür dilemenin anlamı yok” dedi.

‘HERKES DİKKAT ETMELİ’

Trabzonlu Muhammet Can, “Böyle bir paylaşımı ne şekilde olursa olsun, kim yaparsa yapsın kınıyorum. Büyük yanlış yapmışlar” derken, Hasan Uz da “Bir kişinin söylediğini topluma mal etmemek lazım ancak bunu söyleyenin ağzı ağız değil. Kendini bilmez birisi. Herkesin ağzını tutması, dikkat edilmesi gerekir” diye konuştu.

‘TRABZON TÜRKİYE’NİN T’SİDİR’

Bu tür paylaşımların düşmanlık tohumları ektiğini kaydeden Mustafa Alagöz, “Özellikle konum sahibi insanların böyle paylaşımlar yapması hoş değil. Toplumu rencide edecek veya bir kesimin düşmanlığını kazanacak şeyler paylaşmamak gerekir. Paylaşımı okuyunca şaşırdım. Maç öncesi kulüp ve şehirler arasında hiçbir gerginlik yokken buna ne gerek vardı? Bu paylaşımlar düşmanlık tohumları eker gibi bir his uyandırıyor” dedi.

‘KADIN OLARAK O PAYLAŞIMI KINIYORUM’

Havva Aydoğdu, “Bir kadın olarak yapılan o paylaşımı kınıyorum. İnsanlarımıza yakışmıyor. Kültür, örf, adetlerimizi unutmayalım. Her şeyi devletten beklemeyelim. Ailemizden ne gördüysek fertlerimizi o şekilde eğitirsek, daha iyi yerlere geleceğimizi umut ediyorum” derken, Trabzonspor taraftarı Abdülkerim Karabela, “Tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak. Trabzonlu, Urfalı, Mardinli, Egeli hepimiz aynı kanı taşıyoruz. Yapılan paylaşım çok kötü ve yanlış” diye konuştu. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Yazıkkkk!!!!!

28 Ekim 2020 Çarşamba 07:46

Ahhhh Atamın Partisi kimlerin eline kaldı yönetim komple değişmeli

Yanlış

27 Ekim 2020 Salı 13:24

Bu şahısa sahip çıkacağız diye hükümeti eleştiriyorsunuz da onların yanlış yapması sizde hakmı doğuruyor. Çocuk gibisiniz. Sınıfta kavga eden çocuklar gibi. Oda benim silgimi çaldı örtmeniiiiiim.

Tarkan Ç.

27 Ekim 2020 Salı 11:23

Nagihan ALÇI ve eşi Rasim Ozan Kütahyalının canlı yayında söyledikleri nasıl unutulduysa bu da unutulur. Toplumda balık hafızası var. Bu olayda eğer CHP gençlik kolları yönetiminde olmasa bu kadar gündem bile olmazdı...

o bilir

27 Ekim 2020 Salı 11:14

bir bayana ve anne adayına yakışmayan üslup.sadece yazıklar olsun.

Ahmet

27 Ekim 2020 Salı 10:56

"g" ile "ğ" harflerini ayırt edemeyen birini başbakan seçen vatandaş gelmiş burada vasat bir partinin gençlik kollarına başkan yardımcısı beğenemiyor. Al birini bur ötekine.

Ahmet

27 Ekim 2020 Salı 09:52

Kadının yaptığı yanlış ve ayıp, bu konuda hepimiz uzlaşıyoruz evet. Ancak riyakarlığın da lüzumu yok. Şuraya yorum yazanların büyük kısmı aynı davranışta bulunmuyorsa, belki de daha beterini de yapmıyorsa ben de birşey bilmiyorum. Şu linç kültüründen ne zaman vazgeçeceksiniz? Bu gidişle bir gün birileri de sizi linç etmek isteyecek, emin olun o gün gelecek. Lüften biraz sağduyulu yaklaşın. Kadının Trabzon için yazdığı hakareti ülkemize birebir uygulayanlara da gıkınız çıksa keşke...

İşsiz

27 Ekim 2020 Salı 09:02

Düstursuzzzz başlıklı yorumu yapan fukara durumu iyi özetlemiş, mesele pankart değil, kişinin CHP'li olması... AKP'liler akşama kadar herkese söver sayar, hakaret eder, hiç sorun olmaz; bir genç hata yapınca da üzerine çullanırlar... Ananı al git, şeyini şey ettimin şeyi, CHP çöp demektir, iki ayyaş vs.... Yahu vaktiyle kendi adamları olan Abdullah Gül'e bile akşama kadar küfrediyor Ak troller, onlara neden itiraz etmiyorsunuz madem bu kadar hassassınız...

Burhan

27 Ekim 2020 Salı 08:44

Böyle soytarı tipli ortamlarda kendince hava basmak için böyle islere giren bi tipten ne bekleyeceksiniz?Buna mi kaldi İsparta gençlik kollariniz, görüyorsunuz harika icraatlarini.

Ispartalı

27 Ekim 2020 Salı 06:40

Demek ki hala çocukluktan çıkmamış. Gerçekten de küçük çocukların düşünmeden söyleyeceği saçma sapan çocukça ifadeler. Neyse bunlar kendisi için tecrübe olur.

vatandaşın biri

27 Ekim 2020 Salı 00:58

spor ahlaktır lütfen chp den çıkın gidin lütfen seviyesiz bu ülkenin her şehri TÜRKTÜR VE TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR UTANMALISINIZ BENDE FENERLİYİM AMA KAZANANIDA KAYBEDENİDE KUTLARIZ SPOR CENTİLMENLİKTİR KARDEŞLİKTİR BARIŞTIR VE İNSANLARI BİR ARAYA TOPLAYAN EN BÜYÜK SEVGİ SELİDİR DAHA BUNU BİLMİYORSUN BE...ZEVZEK

Gelecek

26 Ekim 2020 Pazartesi 23:48

Cocuklara taciz eden vakiflari, kisileri bikereden birsey olmaz deyip koruyan akpye neden bu kadar yuklenmediniz. Bir aptalin yazdigi seyleri turkiyenin kurucu partisine maal ettirmem arkadas. Kimse odesin bedelini akpsi chpsi yok. Partinin bir sucu yok

SSS tecavüz oldursen cinayet...

26 Ekim 2020 Pazartesi 21:07

Buna kimse bişey yapmaz tipe bak cezayı ALLAH vermiş..

Trabzon

26 Ekim 2020 Pazartesi 20:50

Trabzon'a laf atan Ermeni tohumudur vatan sever şehre vatanını seven Trabzon halkına hakaret eden bu zihniyet derhal ceza almalı ....

Selçuk32

26 Ekim 2020 Pazartesi 20:19

Ispartalı hemşerimiz kızımızin söylediği sözleri tasvip etmiyoruz tabiki. Kızımız fanatik duygularla birşeyler paylaşmış. Kızımızın üstüne fazla gitmeyelim. Ispartalı hemşerimizi kötü niyetli kişilerden koruyalım kollayalım. İyisiyle kötüsüyle de hemşerimiz.

Trabzonspor lu Ispartalı

26 Ekim 2020 Pazartesi 20:04

Seviyesiz. Sen gibi yaratılmışların siyasette ne işi var. Mümkünse git evine hizmet et. Trabzonun tarihini oku.

Karadeniz li

26 Ekim 2020 Pazartesi 19:10

Bizans kalıntıları bu

Hüseyin

26 Ekim 2020 Pazartesi 18:29

Teşekkürler başkan. Çok doğru bir hareket.

Düstursuzzzz

26 Ekim 2020 Pazartesi 18:27

Aykırı ses denen şahıs. Konu pankart değil. Konu böyle düstursuz hareketleri yapan şahsın parti içinde yönetici olması

Adalet

26 Ekim 2020 Pazartesi 18:24

Konu maç değil karakavlı denen şahıs. Bir partinin yönetiminde olacak düstur yok o kadında. İhraçla birlikte adli süreçte başlatılması lazım. Bir chp li olarak utanıyorum bu kadın şahıstan

32

26 Ekim 2020 Pazartesi 18:23

Spor,kardeşlik,dostluk,birlik demektir...gerek yok kırıcı,,üzücü şeyler durumlar olmamalı..

Akıl?

26 Ekim 2020 Pazartesi 18:05

İlkokul seviesinde IQ'ya sahip bir varlığı böyle Gençlik Koları Başkanı yaparsan olacağı bu.Desteklediği takım dışında küfür etmediği taraftar grubu-kulüp kalmamış neredeyse!!!Akıl,fikir sıfır bunda...

Fotografa bir bakın

26 Ekim 2020 Pazartesi 17:59

Sadece kızın tipine bakın hayır yok hayır bunlar ülke yönetecek ha vay halimize şirret akıyor yüzünden. İşte cehape bu gibi insanlar yüzünden aslaa İKTİDAR OLAMAZ MEVLAM NASİP ETMEZ ....

Vatandaş

26 Ekim 2020 Pazartesi 17:58

Dışarıdan gençlik kolları kurarsanız olacağı bu okumaya gelip kendilerini avutturuyorlar bu memleketin gençliğini getirsenize önceki gençlik kolları başkanı da aynı

Cehape

26 Ekim 2020 Pazartesi 17:58

Eski CHP kiler bu kizin konuşmasını yazdıklarını duysa bı daha oy vermezler

karakavaklı

26 Ekim 2020 Pazartesi 17:38

Feto kumpasıyla Fenerin Fenerlinin Beşiktaşın Anasını ağlattınız Beşiktaşın kupası kayıp. Fenere Beşiktaşa söylemediğiniz laf kalmadı. Bir Maç için ihraç fazla

Yeteeeeer dolar 8 i geçti

26 Ekim 2020 Pazartesi 17:35

Yapmayın kardeşim yapmayın. Şuan vaziyet iyi değil. Dolar uçtu gitti. Ekonomi bitti. Seçim arifesi böyle hatalar yapmayın. Malum çözüm aranıyor artık yeni bir yönetim aranıyor. Bu insanları ayıklayın

Sağlam Nuri

26 Ekim 2020 Pazartesi 17:28

Taraftarlar ve takım fanatikleri arasında bu tip paylaşımlar olur ama bir şehri kötülemek küfür etmek hem de parti kimliğinin sosyal medyada özellikle göstererek bu çok talihsiz seviyesiz bir o kadar da kendi partisini rezil eder

ISPARTALILILILI

26 Ekim 2020 Pazartesi 16:57

Bu nasıl bir kindarlıktır? Yazıklar olsun! CHP’nin gençlik kollarında olup da ağzından pis laflar çıkan çok kişi var ve bu insanlar partide aktif görevli kişiler. Kendi partisine doğru kişiyi seçemeyen devlet yönetebilir mi? CHP önce partisini yönetsin!

İhraç

26 Ekim 2020 Pazartesi 16:52

Yazıyla beraber paylaştığı resme bak şunun. Sen ait olduğun partinin değerlerini öğrenememişsin kardeşim. Yazıklar olsun sana. İnşallah en kısa sürede defolursun

Eşref

26 Ekim 2020 Pazartesi 16:51

Kadın erkek eşit şekilde yargılamadıkça biz böyle seviyesiz işlerden kurtulamayız ben bayanım hakaret ederim ben bayanım iftira ederim bu kanunlar malesef bayanları çok ama çok cesaretlendirdi bayanların basimizin üstünde yeri var ama şu söylenecek paylaşılacak şeymi allah aşkına ben trabzonlu olsam bunu mahkemeye veririm ama ceza almaz çünkü o erkek degil

Isparta sevdalısı

26 Ekim 2020 Pazartesi 16:47

Bu şahısa o görevleri verenleri kınıyorum. Ya kimse kalmadımı memlekette de gençlik kolları bilmem nesi bu kız. Benim oy verdiğim parti bu olmamalı. Lütfen

Vatandaş

26 Ekim 2020 Pazartesi 16:45

fr7 rumuzlu kapını çalacaklar. ben yazmadım kardeşim yazmış deme...

Asıl partili

26 Ekim 2020 Pazartesi 16:42

Bu şahsiyet lütfen detaylı incelensin. Böyle chp li olmaz. Kokona chp li istemiyoruz

Aykırı Ses

26 Ekim 2020 Pazartesi 16:00

Eyy iki yüzlü ak troller, kızın yaptığı paylaşım, FB tribünlerinde açılan bir pankart; onlara sarsanıza gücünüz yetiyorsa... Madem çok seviyorsunuz Trabzon'u, 2011 şampiyonluğunu versenize sahibine... Hayatınız palavra...

Aykırı Ses

26 Ekim 2020 Pazartesi 15:55

AKP Trabzon vekili Bahar AYVAZOĞLU da "İT" demiş paylaşımında; şimdi diğeri holiganizm de bu ne?... Ey CEHAPE, genç bir kızı jet hızıyla kesin ihraç ediyorsunuz da bu kişiye bakalım bu sözden dolayı özür diletebilecek misiniz?... Ayrıca işin AKP ve CHP'lik ne durumu var; siyasi bir durum değil ki bu...

Adamım

26 Ekim 2020 Pazartesi 15:36

Tipinde meymenet yok.

Gülbeyaz dogruözlu

26 Ekim 2020 Pazartesi 15:18

Chp nin seviyesi bu.Cağdaş kadın diye başörtü düşmanları,mini etekli tipler.Kendilerini medeni cagdaş digerlerini yobaz goren hastalıklı tieTipler.

Ispartalı

26 Ekim 2020 Pazartesi 15:16

Sen hangi ülkenin ajanlığını yapıyorsun kimin ağzıyla konuşuyorsun adi pislik kuyruk acın var herhalde trabzonlulardan benim Trabzonlu samsunlu rizeli arkadaşlarım var hepside candan ötedir sen onların tırnağı olamazsın edebinle dur akıllı ol aklını alırlar....

Gönenmix

26 Ekim 2020 Pazartesi 15:15

Popülarite.rağbet istiyor kız napsın.

doğa aşığı

26 Ekim 2020 Pazartesi 15:05

BİR FANATİK OLARAK BAZEN KENDİMİZİ TUTAMAYIZ AMA BİR ŞEHRİ YADA TARAFTARLARI BU KADAR AĞIR ELEŞTİRİ YAPMAMALIYIZ. HELE BİR SİYASİ PARTİDE KOLRUĞA OTURUYORSANIZ YAZDIKLARINIZA ÇOK DİKKAT EDECEKSİNİZ.

fr7

26 Ekim 2020 Pazartesi 14:49

iyi de yanlış bir şey söylememiş ki :D

Halk

26 Ekim 2020 Pazartesi 14:48

tipe bak Allah aşkına başka ne beklersiniz zaten

DİĞER HABERLER