SON DAKİKA
06 Şubat 2018 Salı 17:07 Isparta

ISPARTA’MIZA HEYECAN DUYULACAK BİR MAHALLE KURUYORUZ

ISPARTA’MIZA HEYECAN DUYULACAK BİR MAHALLE KURUYORUZ

Isparta Belediyesi 38 yıldan buyana 18 çalışması yapılamayan Gölcük Yolu ile İstanbul Yolu arasında kalan 1800 dönümlük alanın çalışmalarını tamamladı.

2,5 yıllık çalışmanın ardından imara açılan bölgede 35-45 dönüm arasında 8 adet yeşil alan bulunurken, yol açım çalışmaları da devam ediyor.  ‘38 yıldır 18 çalışması yapılamayan plan tamamen yenilendi. 20-30 metreye varan yollarımız var’ diyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Isparta’mıza heyecan duyulacak bir mahalle kuruyoruz. Daha bir inşaat çivisi çakılmadan burasının yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon gibi altyapı hizmetleri de bitmiş olacak. Isparta’mız bu güzelliğe sahip olacak. Isparta’mıza bu güzel çalışmalar hayırlı uğurlu olsun, şehrimiz, yaşayanlarımız huzurlu olsun” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Gölcük Yolu ile İstanbul Yolu arasında kalan 1800 dönümlük yeni imar alanında başlatılan yol açma çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Günaydın, 2,5 yıldan buyana uğraştıkları çalışmanın nihai durama ulaştığını belirtti. Başkan Günaydın yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Isparta’mızın en havadar, en güzel bir noktasında 38 yıldan buyana 18 çalışması yapılmamış bekleyen bir yerdi. Çok büyük bir imar alanı ve bunu 2,5 yıllık bir çalışmanın ardından bitirdik. Isparta’da 1800 dönümlük bir alanı tek kalemde imara açıyoruz. Yollar açılıyor. Daha öncede 1200 dönümlük Yeni Çünür’ü açmıştık. Yeni Çünür’de şu anda yüzde 60’lık bir doluluk oranına ulaştı ve devam ediyor. Isparta’mızda bu konular çok iyi bir şekilde takip edildi. Yeni bir şehir daha burada doğuyor. 1800 dönümlük bu alanda imarda yeşil alanları tam tekmil, şehircilik kurallarına tam uyduk. Bizzat şehircilik eskizleri birkaç kez yapılarak en sonunda neticeye varılmış bir şehircilik çalışması burada uygulandı. Çok büyük emekler verilerek çalışıldı. 38 yıldır 18 çalışması yapılamayan plan tamamen yenilendi. 20-30 metreye varan yollarımız var. Mimar Sinan Caddemiz 12 metredir, burası 30 metre. Gölcük yolundan, İstanbul yoluna kadar uzanan büyük bir imar alanı çalışması yaptık. En güzeli eski yerlerde iki bin metrekareyi bir araya getirip yeşil alan yapamıyorduk. Bugün 30 dönümlük Hızırbey’de Kulepark yaptık. Burada bir senelik çalışma yaparak, belediye hizmet alanlarını, okulları çeşitli yerlere kaldırarak boşalttık, nihayetinde Isparta’da ilk defa şehrin içerisinde kalan bir park alanı oluşturmuştuk.

Buradaki orijinallik, bir planlamayı baştan yapabilirsen yaparsın. Hükümet Meydanı 4 bin metrekare. Biz şu anda 114 dönümlük bir şehir meydanı yapıyoruz. Baştan yapılması gerekiyor. Bu mahallemizde de aynı şekilde baştan yapılıyor. Buradaki çalışmalarda 8 adet 35-45 dönüm arasında yani toplamda 280 dönüm yeşil alanlar var. Şehir içerisinde yapamadığımızı şimdi burada uyguladık. Hiçbir vilayette 1800 dönüm alan içerisinde 280 dönüm yeşil alan yapılan yer yok. Kısa zamanda da bu yeşil alanları düzenlemeye başlayacağız. İnşaat alanları arkadan da gelebilir. Isparta’ya medeni, teknik, güzel bir mahalle kuruyoruz. Yol açımları devam ediyor. Otoban şeklinde İstanbul yoluna uzanan 2-3 adet geniş yollarımız var. Yine yatay yollarda var. Isparta’mıza heyecan duyulacak bir mahalle kuruyoruz. Medeni bir mahalle baştan çözülürse olur, baştan çözülmezse sıkıntı içerisine girersiniz. Delik deşik yaparsınız her tarafı. Daha bir inşaat çivisi çakılmadan burasının yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon gibi altyapı hizmetleri de bitmiş olacak. Bu mahallede ardından da dayanıklı asflatı yapılacak. Isparta’mız bu güzelliğe sahip olacak. Altyapısını da bu kışın başlayacağız. Bir yandan yolları açıyoruz, bir yandan da araçlar geçmeye başladı. Bu da ne kadar ulaşımda gerekli olduğu görülüyor.  Isparta’mıza bu güzel çalışmalar hayırlı uğurlu olsun, şehrimiz, yaşayanlarımız  huzurlu olsun diyorum” görüşlerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

recep

07 Şubat 2018 Çarşamba 23:33

tarım arazilerini betona teslim ediyorsunuz. bir de övünüyorsunuz. onun yerine kentsel dönüşümle eski mahalleler yenilense dere emre gibi mahalleler yenilense daha iyi olmaz mı tarımda ülkesi olmaktan çıktık.

Olur belki.

07 Şubat 2018 Çarşamba 23:04

Bu istanbul yolunun yeni otogar tarafını nezaman imara açacaksınız.oradanda arazi alaydinda orayida imara acaydin başkanım.

dereli

07 Şubat 2018 Çarşamba 21:02

belediye başkanı bu alandanda arsa toplamıştır kesin yoksa imara açtırmazdı dere mahallesinde olduğu gibi

Hüseyin CEM

07 Şubat 2018 Çarşamba 19:00

Hiç akıllı uslu bir işimiz yok.Tarladan taze taze toplanan meyve sebze tarlalarını nedense inşaatcıların çoğunluğunda olan BELEDİYE MECLİSİ üyelerinin bulunduğu bu dönemde talan edildi.Akşam üstü mahalle pazarına taze gelen meyve sebzeleri artık ISPARTA lı zor bulur.Çünür ile Aliköy tepeleri boş boş dururken ekili arazilerin olduğu ve 2 fay hattının geçtiğini tespit eden üniversite profosörlerin demecleri dururken TALAN yapılıyor.Zemini kötü bu yerlere bir de çok kat ruhsatı veriyor Başkan

Osman

07 Şubat 2018 Çarşamba 18:57

Yeni imara açılacak bölgede imarlı iskanlı planlı projeli evleri tekrar 18 e soktunuz arsa paylarini düşürdünüz 4-5 arsayla birleştirip müstakil evleri hiç ettiniz ozaman niye verdiniz zamanında çap iskan sizin kafanızı bukadar çalışıyor zaten sorsak siz karlisiniz dersiniz Isparta belediyesi elin Ankaralı harita mühendislerine yaptırırsan çalışmayı böl****i görmeden harita üzerinde yaparlarsa böyle olur nasıl yatacaksınız bilmem zengin fakir belediyesi

Ali

07 Şubat 2018 Çarşamba 17:12

Meddem Itso arasından burdur yolu açılırsa çünür otogar dan kestirme Burdur a gider geliriz.

Selin

07 Şubat 2018 Çarşamba 15:33

Ne olacak gelecek yıl seçimler olmadan ****arı paylaşıp çingene mahallesi haline dödürülecek. İşte Çünür'ün hali. Binalar bitti, insanlar evlerde yaşıyorlar yollar yok, daha hala alt yapı berbat. Pislik, toz ve toprak. Elin gavur memleketlerinde önce alt yapı ve yol yapılıyor sonra evler bina ediliyor. Bizde önce rant, kooperatifcilerin hırsızlığı sonra Allah versin.

Furkan Yaman

07 Şubat 2018 Çarşamba 09:00

O bölge imara açıldıysa rantın kaymağı bitmiş, atı alan üsküdarı geçimiş demektir. Çünürle ilgili HTS kayıtları hale intenette. kimin yakını hangi muhatrı emlakçı olarak kullanmış belli. Anadolu mah. ketsel dönüşüm toplantısında kim neye dayanarak emsal artışı vaad ediyor. açın izleyin.. Sonra Isparta da niye ucuza ev yok diye ağlamayın.

gönül

07 Şubat 2018 Çarşamba 08:15

başkanım allah rızası için önce gülcü mah 18 yap rica ediyoruz

Köylüler

07 Şubat 2018 Çarşamba 07:37

Helal olsun sana başkanım. Deregümünün içine de gir aç imara. 2 gün bizde gün yüzü görelim.

Ispartalı

07 Şubat 2018 Çarşamba 06:55

Sen mi yaptın? Uzun uğraşlar sonucu bakanlık mı yaptı ?

Kaya

07 Şubat 2018 Çarşamba 06:44

Yazık bu kadar da rant olmazz

Amam dikkat

07 Şubat 2018 Çarşamba 01:29

GELECEK NESIL BINA YIYECEK EKDINIZ YETISECEK Nasıl bi vizyon gidsat ****tan ova bahce kalmicak

ziya balaman

06 Şubat 2018 Salı 23:27

arazi rantına kurban olayım... çünüre yaptığını unutmadık...

Özgür

06 Şubat 2018 Salı 20:53

Ziya bey ay battı gün doğdu 99 seçimi ama abartılı hala Isparta da sen 99 20 sene sonra 04 de olduğu gibi yine kadarsın.

Fırat

06 Şubat 2018 Salı 19:35

Çünürü bitir diyorsunuz da çünürün neyini bitirsin. Oradaki yapılanma henüz tamamlanmadı inşaatlar devam ediyor bugün asfaltlasa her tamamlaman apartman için asfalta kazıp yeniden mi döksünler çünürün en az 5 senesi var yapılanmanın tamamlanıp alt yapı ve üst yapı çalışmalarına geçilmesi için.

ramazan

06 Şubat 2018 Salı 19:27

çünürün bağlık bahçelik kirazlık tarım arazilerini beton yığınına cevirdin şimdi yakaörenin deregümünün bağlarını gültarlalarınıbeton yıgınınacevir eski mahalleleri yenilesen olmazmı başkan.

bilo

06 Şubat 2018 Salı 17:19

allah aşkına baskanım önce çünür yenişrehiri bitir de sonra bakarsın millet şahidim olsunki sen seçime bekliyorsun ama demedi deme sen secime yetiştiremiyeceksin bu acıgı kapatamıyacaksın yolunu yapsan kaldırım yetişmez park bahçe yetiştiremezssin

DİĞER HABERLER