SON DAKİKA
19 Ekim 2020 Pazartesi 23:31 Isparta

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ'TEN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ'TEN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ'TEN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bilgiç, mesajında, 19 Ekim'i Muhtarlar Günü ilan ederken, tüm muhtarların nasıl ulvi bir görevi yerine getirmek noktasında olduğunun bilincini her zaman taşıdıklarını belirtti.

Muhtarlık müessesesinin, en küçük yerleşim noktasından, milletin evi dedikleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne uzanan önemli bir müessese olduğunu, genel ve yerel idarenin yapı taşı olarak kendilerine büyük önem verdiklerini ifade eden bilgiç, şunları kaydetti: "Muhtarlıklar, büyük kentlerde ve taşrada hiç farketmez, demokrasinin ve hizmetin hayata geçmesindeki en önemli odaklardır. Halkla idare arasındaki en etkin köprü, hatta yönlendiricidir. 200 yıllık bir geçmişe sahip olan bu müessese, bugün çok daha etkin konumdadır. AK Parti olarak, katılımcı yönetim anlayışımızın temel unsurları olarak gördüğümüz muhtarlarımızın merkezi idare ile koordinasyonu, ülkemizin ve şehrimizin her önemli meselesinde söz sahibi olmaları gibi pek çok adım attık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, milletin evi olarak tabir ettiği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin kapılarını onlara sonuna kadar açmış ve toplumun genel huzur ve refahı için Cumhurbaşkanlığı kadar muhtarlık müessesesinin de varlık ve önemine dikkat çekmiştir. Gerek hem milleti, hem de devleti temsildeki önemleri, gerekse hizmet üretimindeki üstlendikleri rolün her zaman farkında olduk. Çalışma koşullarının iyileştirilmesinden, kazançlarına ve yetkilendirilmelerine ilişkin önemli adımlar attık, atıyoruz. Bizim nezdimizde, muhtarlık temsiliyeti bir vekilinki, bir Reisi Cumhurunki ile aynı önemdedir. 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile ahirete intikal eden muhtarlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Millet için çalışan, vatansever muhtarlarımızın, her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum."

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER