SON DAKİKA
26 Mart 2019 Salı 11:38 Isparta

ÜRETKEN BELEDİYECİLİK İLE GENÇLER İSTİHDAM EDİLECEK

ÜRETKEN BELEDİYECİLİK İLE GENÇLER İSTİHDAM EDİLECEK

ÜRETKEN BELEDİYECİLİK İLE GENÇLER İSTİHDAM EDİLECEK

İYİ Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, her gittiği mahallede göreve seçilmesi durumunda üretken belediyecilik anlayışını ön plana alacağını vurguluyor. Gökmenoğlu, kuracakları fabrikalarda yaklaşık 6 bin genci istihdam edebileceklerini söyledi.

İYİ Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, mahallelerde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Her gittiği mahallede vatandaşlara üretken belediyecilik anlayışını anlatan Gökmenoğlu, göreve seçilmesi durumunda fabrikalar kuracaklarını ve gençleri burada istihdam edeceklerini söylüyor.

HER ŞEYİMİZ VAR AMA İKİ YAKAMIZ BİR ARAYA GELMEDİ

Ülkede tarımın bitmiş durumda olduğunu ileri süren İYİ Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, Isparta’nın öz değerlerinin harekete geçirilmesi gerektiğini savundu. Gökmenoğlu, “Osmaniye, fıstığıyla adam oldu, Çorum’un bir leblebisi var, onunla adam oldu. Bizim gülümüz, lavantamız, elmamız, her şeyimiz var. Ama iki yakamız bir araya gelmedi. Elmamızın ununu yapalım, yurtdışına Çinli gibi satalım. Elma unu fabrikası kuralım Dünyanın ikinci üreticisiyiz, gelin burada bin gencimizi çalıştıralım. Domatesimiz var, daha çok üretilsin, salça fabrikası kuralım. Ayrıca meyvelerimizi kurutalım ve yurtdışına meyve kokteyli olarak satalım. Tarhana ve eriştemizin fabrikasını kuralım, paketleyelim satalım. Uşak, Manisa Gördesli gibi halıcılığımızı canlandıralım, ipek halı dokuyalım, Ürdün, Lübnan’a onlar gibi yaklaşık 15-20 bin liraya klasik Isparta motifli halılarımızı satalım. Ponzamız var. Birisi diyor satalım, diğeri sattırmam diyor. Evet satmayalım. Ama kardeşim hem satmayalım hem de onu ucube gibi ortada bırakmayalım. Adam gibi işletelim. Yıkama eleme tesisi kuralım, ikinci, üçüncü fabrikayı kuralım. Burada gençlerimiz çalışsın. Yalnız kuracağımız 3-5 fabrikada 6 bin gencimizi istihdam edebiliyoruz” şeklinde konuştu.

SİZE SÖZ VERİYORUM…

Vatandaşlara seslenen Gökmenoğlu, “Biz sizlerin evlatlarınızı işe almak istiyoruz ama belediyede dolduracak yer bırakmadılar. Belediyede bin 390 kişi çalışıyor. Biz yeni fabrikalarda gençlerimizi istihdam edelim istiyoruz. Belediyedeki insanlarımız da bizim insanımız. Geldiğimiz zaman onlara AK Parti gibi güle güle ben kendi işçilerimi alıyorum deme şansımız yok. Biz herkese sahip çıkacağız. Ben mevcut belediye başkan gibi rekor üstüne rekor kıracak bir mal beyanı yapmayacağımın sözünü veriyorum. Ben size kul hakkı, yetim hakkı yemeyeceğimin sözünü veriyorum. Ben size dürüst, adaletli davranacağıma, bu şehirde birinin 13 katlı binası olup da birisinin 3 katlı binasının olmayacağını söylüyorum. Ben size söz veriyorum; belediyeye kimse ne yemeye ne de yedirmeye gelmeyecek” dedi.

DERİ OSB’DE GÖRDÜKLERİME ÜZÜLDÜM

Öte yandan Deri OSB’yi ziyaret ettiğini ifade eden Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, gördükleri karşısında üzüldüğünü söyledi. Gökmenoğlu, “Hakikaten ekmeklerini zor kazanıyorlar ve kazandıkları ekmekler sonuna kadar helaldir. Oradaki esnaflarımızın Isparta’ya kazandırdıkları para aylık 5 milyon lira olmasına rağmen içecek suları yok. Deri OSB’de kuyu suyu var,  içme suyu almak için petrol istasyonuna gidiyorlar. Bir sosyal tesisleri yok, yemek yiyebilecekleri bir yer yok, sefertaslarıyla evlerinden yemeklerini getiriyorlar. Her iki adaya soruyorum; kokuyu çözdük, çözüyoruz dediler. Koku halen esiyor. Hani çözmüşlerdi, hani çözüyorlardı? Kokuyu biz çözeceğiz. Her ikisi de kokmuş, bu kokmuşları gönderelim gitsinler. Gerek 15 yıllık mevcut belediye başkanı gerekse ticaret odası başkanlığı yapan diğer aday, önce kol kola girsinler, kendi mal varlıklarını bir kenara bıraksınlar da orayı bir gezsinler. İnsanlar nasıl para kazanıyor, insanlar o kokuda nasıl para kazanmaya çalışıyor bir baksınlar” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hakkıhakkı

26 Mart 2019 Salı 23:03

Senden ne köy olur ne kasaba gökmen bey mütevazi diyenler bunun gerçek yüzünü görmemiş galiba tam laf ebesi

İYİ Parti

26 Mart 2019 Salı 20:07

Çok kararsızdım. Ama Gökmen Bey hem mütavazi hem çalışkan. Oyum gökmen beye

valla arap saci

26 Mart 2019 Salı 18:47

yzg mimardi belediye baskanligi yapti heykelll mermer diye laf edildi..sukru bey fetocu ayriyeten bunu bilmeyen yok tic oda baskanliginda icraati yok yarin yine pisman olunacak belkide.gokmen bey avukat onuda simdiden elestiriorsunuz eee kimi getirelim gecmisteki sukru bey gibi yanlis aday olan rahmetli balabanimi kaldirip gelelim.aday begenmeyen bir halk.yeterki akp kazansinda anasi aglasada olur memleketin bole zihniyet olmaz.gnl secimdd eyvallh ama yerel dogdugumuz yer

gulcan

26 Mart 2019 Salı 18:44

oyum sizin tum aile basarilar..

1764 sk.esnaflarından

26 Mart 2019 Salı 14:46

sayın başkanım seni seviyoruz.inşallah bu dönem seninle ıspartamız daha güzel olacak.Senin alçak gönüllüğün,senin insanlarla muhabbetin,senin samimiyetin bizlere yeter..

Sedat

26 Mart 2019 Salı 14:08

Sessiz çoğunluk Gökmenoğlu diyor. Benim oyumda gökmenoğluna

hasan

26 Mart 2019 Salı 12:48

salla bakalım salla 5 günün kaldı.

Türkiye

26 Mart 2019 Salı 12:25

Iyiden chp den hdp den bu ülkeye hayir gelmez cünkü cuvalin icinde hdp yilani var anlayin milli ve yerli cumhur yeter bize

Yıldırım

26 Mart 2019 Salı 12:07

Ya o zaman belediyeciliği bırakın.Kooperatifçilik yapın.

Melo

26 Mart 2019 Salı 11:52

AVUKATTAN BELEDİYE BAŞKANI OLMAZ. YAZIN Bİ KENARA 3.PARTİ BUNLAR.

Algıcılar

26 Mart 2019 Salı 11:51

Neyin kafasını yaşıyor bunlar anlamıyorum. Sokakta mahallede şansınız sıfır. Hala algı peşindesiniz.

Gelecek

26 Mart 2019 Salı 11:44

Allahım hayırlısıyla seçimleri kazanmanızı nasip etsin inşallah.artik ülke icin bile değişim şart oldu

DİĞER HABERLER