SON DAKİKA
24 Kasım 2021 Çarşamba 17:09 Isparta

50 YILLIK ALTYAPI YENİLENDİ

50 yıllık altyapı yenilendi

50 yıllık altyapı yenilendi

Isparta Belediyesi, Bağlar Mahallesinde 50 yıldır dokunulmayan su ve kanalizasyon hatlarını yeniledi. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından bordür ve kilit parke taşı döşeme işlemleri başlatıldı.

Isparta Belediyesi, mahallelerde altyapı, asfalt ve begonit taş ile kilit parke döşeme çalışmalarını sürdürüyor.  Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Bağlar Mahallesindeki 8 sokakta 50 yıldır değiştirilmeyen su ve kanalizasyon hatları yenilendi. Çalışmalarda çürümüş ve paslanmış su hatları değiştirilirken, kullanılamaz duruma gelen kanalizasyon boruları da yenilendi. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Fen İşleri Müdürlüğünce bordür taşı ve kilit parke taşı döşeme çalışmaları başlatıldı.

Bağlar Mahallesi Muhtarı Fatih Korkmaz, mahallesinin Isparta’nın kalbi noktasında bulunmasına rağmen yıllardır unutulduğunu ve hizmet alamadığını söyledi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte hizmet almaya başladıklarını kaydeden Korkmaz, “Sağ olsun Şükrü başkanımız 50 yıldır dokunulmayan daha doğrusu iç organı sayılan altyapımıza el attı. Mahallemizdeki 8 sokakta altyapı olarak su ve kanalizasyon hattı yenilendi. Çürümüş, paslanmış su hatları ile eskimiş, çökmüş büzlerimiz yenilendi. Başkanımıza mahalle sakinlerim ve şahsım adıma teşekkür ederim” dedi.

Korkmaz, mahallesine yıllardır asfalt ve bordür ekibinin de girmediğini belirterek, “Sokaklarımızın altyapısı tamamlandı, bordür taşları döşeniyor. Sokaklarımız da kilit parke taşı olacak. Bu çalışmanın daha ekonomik, daha dönüşümlü bir hizmet olduğuna inanıyoruz. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, bizi unutmadığı için şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Hasan Hüseyin Öztürk, mahallesinde yapılan her hizmetin güzel olduğunu ifade etti. 17 yıldır Bağlar Mahallesinde ikamet ettiğine değinen Öztürk, “Altyapı eski olduğu zaman patlıyor, çatlıyor, yenilenmesi iyi oldu. Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

Rukiye Demirdağ da 30 yıldır ikamet ettiği mahallesinin belediye tarafından yapılan çalışmalarla düzene girdiğini ifade ederek, “Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz, Allah kendisinden razı olsun” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

özge kılıçarslan

25 Kasım 2021 Perşembe 21:08

y.şehitler yeşilırmak hamamının önü belediyeye ait 3 metrelik yol lütfen taş döşeyiniz yagmurda sular hamama doluyor kaç kere yazdım ya kaç kere

Bağlar mahallesi

25 Kasım 2021 Perşembe 18:41

Bağlar mahallesi Isparta.nin en kıyı köşe mahallesi değil.sehir merkezine yakın olması halinde yıllardır hiç bir çalışma yapılmaması ve unutulması çok üzücü mahalle muhtarımız Fatih Bey taşın altına elini koyup mahallemiz için birşeyler yapmaya çalışıyorsa bizlerde canı gönülden tşk etmek düşer.

.

25 Kasım 2021 Perşembe 09:42

günaydın, 50 yıldır el atılmayan el etmaya çekinilen, demirköprüden ıyaşa kadar olan ana caddeyi alt yapısı ve asfaltıyla beraber kimsenin ruhu bile duymadan trafik aksamadan, yolları kapatmadan sadece geceleri el ayak çekildikten sonra çalışmak suretiyle 3 ay gibi kısa sürede bitirdi. Asıl haber yapılması gereken bu iken gündeme bile gelmedi.

Duyarlı vatandaş

24 Kasım 2021 Çarşamba 23:30

Belediye kültür merkezi karşısındaki 2773 sokakta da çalışma yapılacak mı? Asfalt çok kötü yamalı bohça gibi...

babakartal

24 Kasım 2021 Çarşamba 23:06

birde Batıkent mahallesine el atsanız kapalı halı sahası etrafındaki kaldırımlar 1998 yılından beri yapılmadı isteyen gelip görebilir.

Fatih

24 Kasım 2021 Çarşamba 22:58

Muhtar yine masallarına yalanlarına devam etmişsin.Eh bakalım devam et sen

Mahalleli

24 Kasım 2021 Çarşamba 22:55

Yalan söylemeyin işinizi yapın yeter, günaydın başkan zamanında bağlar mahallesine hem alt yapı hem asfalt çalışması yapıldı. Birkaç ara sokakta çalışma yapıp mahalle geneline bişey yapılmamış göstermek abeste iştigaldir.

Ispartalı

24 Kasım 2021 Çarşamba 21:30

Çoğu sokaklar yusuf Ziya günaydın zamanında alt yapılar yapıldı asfalt kalkıyor kilit taşı döşeniyor eskiye dönüş güzel olsa kilit taşları sökülmesdi

Vatandaş

24 Kasım 2021 Çarşamba 17:59

Taşı söküp tekrar kaç döşemek ne zaman hizmet oluyor..

Soz yetine getirilmeli

24 Kasım 2021 Çarşamba 17:53

Fatih mahallesine yayla firini ust ada 4667, 4665, 4663 ve ust sokaklar kanalizasyonlari sikintili 40 senelik ve cevap veremez durumda ne zaman yenilenecek. secimdemi

DİĞER HABERLER