SON DAKİKA
17 Ekim 2021 Pazar 14:25 Isparta

BAŞKAN SÖNMEZ'DEN KANDİL MESAJI

Başkan Sönmez'den Kandil Mesajı

Başkan Sönmez'den Kandil Mesajı

MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez, Mevlid Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

MHP  İl Başkanı Hasan Basri Sönmez, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; "Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi karşılamanın ve idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Doğumu ile insanlık tarihinin akışını değiştiren Peygamberimizin tebliğ ettiği ilahi mesajlar insanlık üzerindeki cehalet bulutlarını dağıtmıştır. İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v), maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır.”

Toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum diyen Başkan Sönmez, “Bugün hepimiz Peygamber Efendimizi (s.a.v) anlamaya, O'nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine her zamankinden fazla muhtacız. Bu mübarek gecelerin O'nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlar olduğunu biliyoruz. Sevgili peygamberimizi ve O'nun öğütlerini en güzel şekilde anlamak ve hayatımıza uygulamak durumundayız. O'nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Efendimiz (s.a.v.) bizlerin yaşantısı için en güzel örnektir. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunarak, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, huzur dolu bir dünya dilerken, bu kandil gecesinin ailemiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Cabbay

17 Ekim 2021 Pazar 21:36

ceninde gudlu olcun bacj abey gandikin ulgucu hayeget engggellenemec abey

Bülent

17 Ekim 2021 Pazar 17:46

Yapılan zamlar ile ilgili de bir mesaj yayınlayacak mısınız? Kamuoyu merak ediyor. Zira akaryakıta gelen zamlar bir kaç gün içinde raflarda etkisini gösterecektir.

DİĞER HABERLER